[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Qytetarët kërkojnë që fshati Llugagji të izolohet, sepse personi i infektuar me COVID-19 është nga ai fshatMinistria e Shëndetsisë më herët ka lajmëruar se janë paraqitur edhe 8 raste të reja me koronavirus – COVID-19. 3 raste ishin nga Prishtina 4 nga Vushtrria dhe 1 nga Peja.

Një qytetar përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ka thënë se personi i prekur me këtë virus është nga fshati Llugagji i Pejës. Ky qytetarë ka kërkuar që menjëherë ky fshat i Pejës të izolohet që të mos ketë më raste të tjera.

Postimi i plotë i Adnan Nani Hysenaj:

Ky është Fshati Lugagji diku 17 kilometra nga Peja (Lugu i Baranit)
ku është përsoni i Infektuar
ky fshat nga ky moment duhet te Izolohet RRI N’ SHPI
Menu Title