.
×

Qumështi i artë: Pija e shkëlqyer që do t’ju ndryshojë jetën!Shkencëtarët nga e gjithë bota kanë zbuluar vetitë e dobishme të kësaj pije të mahnitshme dhe rekomandojnë që ta konsumoni rregullisht atë. Shafrani i Indisë është njohur si mbreti i të gjitha erëzave.

Ai ka ngjyrë të veçantë, të verdhë të theksuar dhe ndihmon në procesin e tretjes, ka efekt anti­inflamator, ndihmon në parandalimin e diabetit dhe humbje të kujtesës. Kjo erëz mund të luftojë depresionin gjithashtu.

Përzieni 4 lugë shafran të Indisë me 250ml qumësht. Valoni qumështin dhe treteni shafranin e Indisë në të. Ju duhet ta konsumoni këtë pije çdo mëngjes dhe darkë para se të hani ushqim.

Për më shumë lajme, bëjeni Like duke klikuar këtu