[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

QKUK-ja nisë të mbingarkohet me pacientë të infektuar me Covid-19, në oksigjenoterapi po trajtohen 66 rasteNë Klinikën Infektive të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës sot janë të shtrirë 111 raste me COVID-19.

66 raste janë duke u trajtuar në reparte me oksigjenoterapi dhe përkujdesje intensive.

“Në repartin e Mjekimit Intensiv të kësaj klinike janë duke u trajtuar 6 raste, 2 raste janë në gjendje të rëndë duke u trajtuar me oksigjenoterapi dhe përkujdesje intensive, si dhe 4 raste janë në gjendje kritike me frymëmarrje të asistuar me respiratorë”, thuhet në njoftimin e SHSKUK-së.

Në objektin e Mjekësisë Sportive, njësinë intensive, janë të shtrirë 5 pacientë, njëri nga ta i intubuar dhe 4 të tjerë më CPAP.

Në klinikën e Pulmologjisë janë të shtrirë 22 raste me COVID-19 pozitiv të cilët janë duke u trajtuar me oksigjenoterapi.

Menu Title