[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Qeveria harton plan veprimi për të parandaluar ndezjen e pyjeveKryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj gjatë mbledhjes së sotme të Qeverisë ka thënë se kanë një plan veprimi sa i përket vatrave të zjarrit nëpër pyjet e Kosovës, shkruan Botapress.info

Haradinaj ka theksuar se në këtë çështje janë kyçur të gjitha institucionet, shkruan Botapress.info

”Në përgjithësi kemi një plan veprimi ku janë kyçur të gjitha institucionet pa ashtu edhe KFOR-i. Ju bëjë thirrje kryetarëve të komunave që të jenë vigjilentë që të ndërmarrin veprimet me kohë, kurse policisë ju bëjë thirrje që të ndërmarrin të gjitha veprimet e nevojshme të shohin nëse ka veprime kriminale dhe t’i vënë para drejtësisë”.

Sipas raporteve të deritanishme ka vetëm dëme materiale dhe nuk ka persona të lënduar, shkruan Botapress.info

Menu Title