[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Qeveria gjermane merr një vendim shumë të rëndësishëm për KosovënKryeministri në largim, Ramush Haradinaj ka bërë të ditur se Kosova dhe Gjermania janë më afër se asnjëherë më parë.Nga 24 janari i vitit 2020 Qeveria Ferderale e Gjermanisë hoqi Kosovën nga lista e shteteve për verifikimin e sigurisë së njohur ndryshe si SUG.

Haradinaj tha se ky vendim është hap i një kapitulli të ri të marrëdhënieve bilaterale mes vendeve mike dhe thellon raportet ndërshtetërore.

Nga sot, Kosova dhe Gjermania janë më afër se asnjëherë më parë!Vendimi që Qeveria e Republikës Federale të Gjermanisë…

Publiée par Ramush Haradinaj sur Lundi 27 janvier 2020

Menu Title