[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Putin i gatshëm të nisë vaksinimin masiv kundër COVID-19 në MoskëMoska është e gatshme të nisë vaksinimin masiv kundër COVID-19 dhe aktualisht po pret të marrë sasi të mëdha të vaksinës, tha kryetari i kryeqytetit rus, Sergei Sobyanin.

Kryebashkiaku tha se nuk kishte në plan të karantinonte qytetin, megjithëse Rusia ka shënuar një rritje të shpejtë të rasteve të reja dhe vdekjeve në javët e fundit.Rusia pretendon se vaksina ruse Sputnik-V është 92% efektive kundër koronavirusit të ri dhe pikërisht këtë ka vendosur të aplikojë

Menu Title