[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Publikohen pamjet e papara, ky ishte personi që nuk iu nda Adem JasharitBotapress 22 Nëntor – Më 5, 6 dhe 7 mars 1998, për herë të tretë nga forcat serbe u rrethuan familja Jashari.Adem Jashari me 21 anëtarët e familjes për tri ditë rresht u bënë rezistencë forcave serbe.

Por, edhe në bazë të dëshmive të dhëna, ishte Ali Jashari, personi që nuk iu nda Adem Jasharit, komandantit legjendar, në asnjë moment.

Pamjet të cilat po qarkullojnë nëpër rrjetet sociale, paraqesin figuren e dëshmorit të lirisë.Ali Jashari padyshim se ishte krahu i fortë i Adem Jasharit. Në vazhdim ju sjellim pamjet.

ALI JASHARI, TI QE NUK JU NDAVE LEGJENDARIT, KRAH I FORTE I ADEM JASHARIT.??

Publiée par Prekazi Historik Lagjja Jashari sur Jeudi 31 octobre 2019

Menu Title