[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Problemet e përditshme që mund t’i zgjedhë hudhraHudhra merr pjesë në shume gatime në kuzhinë, duke ju dhënë shije shumë të mire. Por hudhra i jep edhe zgjidhje shumë problemeve tona në përditshmëri.

Ne do ju sjellim disa truke që mund të realizoni nga fuqia magjike e hudhrës:

Fytyra

Nëse ju ka dalë një puçërr e tmerrshme dhe ju duhet ta zhdukni deri nesër. Prisni një thelb hudhër dhe vendoseni ku ju duhet, mbajeni aty rreth 20 minuta dhe pastaj largojeni por mos e pastroni atë zonë.

Gjatë natës hudhra do të bëjë efektin e saj duke e përtha e më pas do e zhduk atë puçërr.

Këmbët

Të gjithë ndodh të mos na përshtatën këpucët dhe më e keqja është kur nuk mund të veshësh as këpuca tjera.

E për këtë ju vjen në ndihmë hudhra, fërkoni me hudhër plagën që ju kanë shkaktuar këpucët, ajo do të bëjë dezinfektimin dhe do mbyll shpejt plagën.

Flokët

Do besonit se hudhra largon zbokthin?

Shumë hudhër grini në një blender dhe masën e formuar vendoseni në flokë sa më afër skrapit dhe pasi ta keni mbajtur 20-30 minuta pastroni flokët. Përdorni një shampo të fortë për të zhdukur erën.

Menu Title