.
×

Prezantohet projekti i stadiumit Kombëtar i KosovësNë projektin që po prezantohet po merr pjesë edhe Milot Rashica, ylli i Kombëtares së Kosovës. Rashica në një fjalë rasti është shprehur i lumtur që Kombëtarja e Kosovës do të ketë stadiumin e saj.

“Bashkë me bashkëlojtarët e mi kemi me u mundu me fol në fushën e futbollit, me dhënë maksimumin që kemi vazhduar deri tash, dhe shpresoj të vazhdojmë të ju bëjmë krenarë”.

“Fillimi i projektit të stadiumit është diçka e madhe edhe për neve si lojtar, por po shihet edhe interesimi jashtëzakonisht i madh i njerëzve jo veç kur po luajmë në Prishtinë por edhe në vendet tjera, dhe besoj se këta njerëz, ky popull që e dëshirojnë aq shumë sportin, e meritojnë me pas një stadium dhe me na përkrah qysh na kanë përkrahur deri tash”, ka deklaruar Rashica.