.
×

Presidenti Thaçi flet në Samitin e Brdo-BrijunitNë Tiranë ka filluar takimi i liderëve të Samiti të Brdo-Brijunit.Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi do të mbajë fjalim.

Më vonë do të ketë konferencë nga Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, Presidentja e Republikës së Kroacisë, Kolinda Grabar-Kitarovic dhe Presidenti i Republikës së Sllovenisë, Borut Pahor.