[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Presidenti Meta anulon pritjen për ditën e FlamuritPër shkak të situatës së rëndë nga tërmeti, Presidenca njofton se Ilir Meta ka anuluar pritjen shtetërore me rastin e Ditës së Flamurit.

Nisur nga situata e rëndë e fatkeqësisë natyrore që goditi vendin tonë dhe që për fat të keq shkaktoi humbje jetësh të qytetarëve, plagosje dhe dëme të jashtëzakonshme materiale si dhe nga rëndësia prioritare e përqendrimit të të gjitha forcave e energjive për të përballuar pasojat katastrofike të kësaj tragjedie, Presidenti i Republikës së Shqipërisë Ilir Meta ka vendosur të anullojë Pritjen Shtetërore organizuar me rastin e ditës së Flamurit dhe Festës së Pavarësisë planifikuar për në datën 28 nëntor 2019 në orën 19:00, në Pallatin e Brigadave, Tiranë.

Menu Title