[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Presidenti dekoron kampionin e botës, Haxhi KrasniqiRobin Haxhi Krasniqi që nga e shtuna mbanë titullin kampion i botës në boks në versonin WBA/IBO. Krasniqi menjëherë pas fitore është kthyer në vendlindje.

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka dekoruar sot Krasniqin me “Medaljen Presidenciale të Meritave” për promovimin e Kosovës në arenën ndërkombëtare dhe të arriturat e jashtëzakonshme në sport.

Menu Title