.
×

Premierliga, formacioni i javësGoal.com ka zgjedhur formacionin e javës në Premierligë
Pas përfundimit të xhiros së nëntëmbëdhjetë në Premierligë, portali Goal.com ka përzgjedhur formacionin e javës.

Në këtë formacion, nga ekipet e mëdha, vetëm Chelsea dhe Liverpool kanë lojtarët të përfshirë njëmbëdhjetëshin më të mirë.

Ky është formacioni i javës

Hugo Lloris, Séamus Coleman, Jan Vertonghen, Toby Alderweireld, Alberto Moreno, Adam Lallana, Cheick Tioté, Cese Fabregas, George Boyd, Eden Hazard, Mame Biram Diouf