.
×

Premierë:Meda dhe Vjollca Haxhiu lansojnë këngën e tyre të përbashkët (Video) 

 

Dy këngëtarët e muzikës popullore shqiptare Meda dhe Vjollca Haxhiu së fundi kanë lansuar edhe këngën e tyre të përbashkët dhe të cilën e kanë shoqëruar edhe me videoklip, shkruan Botapress.

Kënga titullohet ‘Falem’ dhe është product i Emracomme tekst nga Fatmir Muja, muzika nga Wirusi & Granit Gashi ndërsa orkestrimin e ka bërë Wirusi. Kjo është kënga e tyre e parë në duet dhe duket se do të pëlqehet mjaft nga publike. Ndryshe Meda sapo ka publikuar edhe dy këngë të reja ‘Badihava’ dhe ‘Urime Urime’./Botapress/