[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Policia e arreston të dyshuarin për djegien e xhamisë dje në Magure 

Një shtetas i huaj është arrestuar pasi dyshohet se ka të bëjë me vënien në flakë të xhamisë në fshatin Mugarë të Lipjanit. Policia e Kosovës ka njoftuar se i arrestuar është dërguar në mbajtje.

“Fshati Magure, Lipjan 21.10.2020 – 09:05. Raportohet se në rrethana të panjohura është përfshirë në zjarri xhamia e fshatit. Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitet përkatëse, ndërsa ekipi i zjarrfikësve intervenuar për ta shuar zjarrin. Lidhur me rastin, është arrestuar një mashkull shtetas i huaj dhe i njëjti me vendim të prokurorit dërgohet në mbajtje”, thuhet në raportin 24-orësh të Policisë së Kosovës.

Menu Title