[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Petrit Zogaj: Albini jo por Haki Abazi e Xhelal Svecla, nuk lojnë vend pa i shti hundët!Debati për “vizitën” në dhomën e përgjimeve në PTK dhe “konfiskimi” i këtyre përgjimeve për më shumë se 1 milion qytetarë nga zyrtarë të lartë të Qeverisë , si Albin Kurti, kryeministër në detyrë , Haki Abazi zvkryeministër e Xhelal Svecla, u.d. ministër i Punëve të Brendshme ka zgjuar debat dhe shqetësim jo vetëm në opinion por edhe më gjërë . Së fundi në këtë drejtim ka lëvizur edhe Prokuroria e cila ka hapur rastin, shkruan Botapress.
Në këtë debat është përfshirë edhe Petrit Zogaj, njohës i rrethanave politike dhe dhe zë i njohur nga shoqëria civile.
Petrit Zogaj në një postim në Facebook ka shkruar:
Personalisht kurre nuk besoj qe Albin Kurti ka hy ne dhomen e pergjimeve ne PTK, ama Haki Abazi e Xhelal Svecla, po paten mundesi, nuk lojne vend pa i shti hundet 😛

Menu Title