[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Përleshje masive në Spanjë: Pesë të burgosur, disa të lënduar para ndeshjes Bilbao – Spartak5 të burgosur, disa të lënduar, në mesin e tyre edhe një agjent, para ndeshjes Athletic Bilbao – Spartak Moska.

Para ndeshjes mes Athletic Bilbaos dhe Spartak Moskës, tifozët e të dyja skuadrave janë përfshirë në një përleshje masive ku deri më tani AS raporton se janë arrestuar pesë persona, ndërsa kanë mbetur disa të lënduarë, në mesin e tyre edhe një agjent futbolli.

 

Gjithçka nisi nga huliganët rus dy orë para ndeshjes, që sipas AS ishin më shumë se 150 në sheshin “Plaza Moyua”.

 

Athletic Bilbao po humb 0-1 nga Spartak Moska në “San Mames” Golin e realizoi Luiz Adriano në fund të pjesës së parë. /Gazeta Express/

 

Menu Title