[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Përçarje e thellë brenda PAN-it, Haradinaj: Deklarata e Veselit në Uashington, servilizëm i tepruarBotapress 18 Korrik – Servilizëm i tepruar, sipas kryeministrit Ramush Haradinajt, është ajo që deklaroi nga Uashingtoni kolegu i tij i koalicionit, kryeparlamentari Kadri Veseli.

Në një intervistë për Rubikon, Haradinaj tha se është e turpshme të vendosen në një nivel qasja e tij ndaj Serbisë dhe Amerikës.Sipas Haradinajt, taksa është arma e vetme e cila mund t’i sjell njohjen Kopsovës.

Madje, ai ironizoi duke thënë se Serbia nuk e njeh Kosovës sepse “jemi nice guys”.

Menu Title