[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Pas skandalit 2 milionësh: Vjen deklarata e parë e ministrit Arban AbrashiBotapress 22 Tetor – Ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi më në fund është deklaruar për rastin e vjedhjes së 2 milionë eurove.

Ai tha se zyrtarët shtetëror posa e kanë vërejtur se po dëmtohet buxheti e kanë paraqitur rastin.Abrashi e ka quajtur këtë edhe si një gabim teknik dhe një keqpërdorim nga zyrtarë të caktuar.

Ndryshe, skandali i vjedhjes së 2 milionë eurove ka shkaktuar pakënaqësi dhe reagime të shumta.Nga Qeveria kanë theksuar se nuk do të japin dorëheqje për shkak të këtij skandali.

Menu Title