[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Pas anulimit të konferencës, Hahn merr këtë vendimBotapress, 17 Dhjetor-Komisioneri europian, Johannes Hahn, pas anulimit të konferencës nga takimi me delegacionin kosovar ka udhëtuar për në Vjenë.

Hahn ka thënë se pas një dite të ngarkuar me konferenca për shtyp pas takimeve që pati me përfaqësues të Zvicrës, Ukrainës, Serbisë dhe Kosovës do të merr pjesë në një forum mes BE-së dhe Afrikës.Mes kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj dhe shefes së Politikës së Jashtme të BE-së, Federica Mogherini ka pasur përpalsje të ashpër, prandaj konferenca e paraparë për media është anuluar.

Menu Title