[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Parashikimi i motit nga sot deri në vikendSipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës nga dita e enjte pritet të mbajë mot me diell dhe vranësira të pjesshme, kurse ditët tjera të mbetura të javës do të shoqërohen me diell.

Mëngjeset do të jenë me ngrica , kurse maksimalet e ditës do të pësojnë ngritje deri 8C celsius. Do të fryj erë nga jugu dhe jugperëndimi, e lehtë dhe mesatare .

Sot, sipas IHK do të kemi mot kryesisht të vranët dhe me reshje të dobëta skllote, përderisa në viset me lartësi mbidetare mbi 850m do të bie borë. Pas dite priten kthjellime të pjesshme, kurse presioni atmosferik do të shënoj ngritje.

Vlerat minimale të temperaturës do të lëvizin nga -1gradë Celsius deri në 1 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës do të lëvizin nga 3 gradë Celsius deri 4gradë Celsius celsius. Do të fryj erë nga verilindja me shpejtësi 1 deri në 4 metër për sekondë.

Në vazhdim po japim pasqyrën e temperaturave minimale dhe maksimale për qytetet kryesore të Kosovës.

Menu Title