.
×

Pamje të tmerrshme: Momenti kur uji merr një qytetar nga vërshimet dje në RahovecBotapress 18 Qeshor- Reshjet e shumta të shiut kanë bërë që shumë zona të Kosovës sot të vërshohen nga uji Një nga komunat më të prekura është ajo e Rahovecit, ku rrugët janë mbushur tërësisht nga uji. Këto vërshime katastrofale kanë krijuar edhe rrezik tek qytetarët.

Në këtë video të publikuar në Facebook, mund të shihni se si një qytetar e merr uji.

Ndryshe, reshjet e shiut, do të vazhdojnë deri në fund të javës.

Te lokali im Rahovec Vershimet katastrofale, mer dhe njerzë!

Publiée par Labinot Rexha Noti sur Lundi 17 juin 2019