[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Opozita propozon rezolutë për Covid-19, dështon votimiDeputetët diskutuan gjatë për pandeminë, por asgjë konkrete nuk ndodhi në fund të diskutimit.Disa deputetë kanë ardhur e shumë të tjerë mungojnë.Të prekur nga koronavirusi, ata janë izoluar nëpër shtëpitë e tyre, kurse kolegët në Kuvend po diskutojnë për pandeminë.

Opozita po kërkojnë një rezolutë ku përfshihet edhe votimi me procedurë të përshpejtuar i projektligjit anti-Covid.Rezolutë u kërkua edhe nga PDK.

Por këtu nuk përfundoj pa pasur përplasje mes deputetëve.Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani risolli edhe një herë në mendje rëndësinë e ligjit anti-Covid.

Edhe seanca e së martës ka përfunduar pa një rezultat konkret për menaxhimin e pandemisë Covid 19.

Iniciativat e dy partive opozitare, LVV-ja dhe PDK-ja dështuan të harmonizojnë rezolutat e tyre pas debatit të tejzgjatur për dy ditë me radhë.

Menu Title