.
×

Noizy nervozohet keq me kombëtaren e Shqipërisë, përkrah KosovënSonte janë ndeshur në futboll Kosova- Malta dhe Shqipëria-Skocia. Kosova kishte përfunduar ndeshjen me rezultat 5-0, duke arritur një fitore bindëse ndaj Maltës. Në anën tjetër, Shqipëria-Skocia përundoi me rezultat 0-4 në favor të Skocisë, rezultat ky i papritur.

Reperi Noizy ka reaguar pas këtyre rezultateve, duke shprehur haptas përkrahjen për Kosovën. “Kosova eshte skuadra ime e preferuar per momentin. Mezi po pres europianin & botërorin. Shqipërin se mbaj mend kur ka fitu. Lojtar fasulesh”, ka shkruar ai.