.
×

Njihuni me “Kardashianët” e Libanit (Foto)Jeta e tyre luksoze dhe pasioni për modën ka bërë që Nadine, Alice dhe Farah Abdel Aziz të jenë të njohura si versioni libanez i Kardashianëve.

Tani, njësoj si Kim, Kourtney dhe Khloe, motrat do kenë një reality show në TV për jetën e tyre të përditshme në Bejrut.

Stacioni televiziv LBC do të transmetojë programin e titulluar “Motrat”.

motrat

 

With their glamorous lifestyles and love of fashion, the Lebanese sisters have long been compared to Kardashian sisters Khloe, Kourtney and Kim, pictured Middle sister Nadine has been compared to middle Kardashian sister Kim as she has already had a taste of fame in Lebanon 

Nadine and her sisters post style advice and ideas on their Instagram blog Styleinbeirut

Oldest sister Alice gained a business marketing degree at the Lebanese American University after graduating in 2009

The sisters, including Alice, pictured, have been compared to the Kardashians thanks to their long dark glossy hair and love of posting selfies on Instagram of their new outfits 

Like her sister Alice, Farah also has a degree from Saint Joseph University in Beirut in management and has worked in banking