[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Një ujk po tmerron hanin e Elezit, banorët sjellin pamje të tijZonat rurale në vendin tonë, vazhdojnë të jenë të rrezikuara nga kafshët e egra, veçmas gjatë stinës së dimrit.

Në fshatin Dimc të Hanit të Elezit vitin e kaluar një fëmijë 5 vjeçar është kafshuar nga një ujk, derisa banorët vazhdimisht ndjeheshin të kërcënuar dhe me frikë.

Duket se ky vend nuk po ka qetësi nga ujqërit.

Prapë, mbrëmë kjo kafshë u shfaq në rrugët e fshatit Paldenicë, saktësisht tek vendi që banorët e njohur si qeshmja e Hetemit.

Ujku sërisht shfaqet në fshatin Paldenicë pamje e Ujkut saktesisht tek qeshma e Hetemit (Video)

Publiée par Hani i Elezit sur Dimanche 8 décembre 2019

Menu Title