[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Një tjetër deputetë i PDK-së, i thotë JO demarkacionitKoalicioni qeveritar PDK-LDK po përballet me refuzime të deputetëve të tyre për të votuar Projektligjin e Marrëveshjes për demarkacion me Malin e Zi.

I fundit qe e ka konfirmuar për ‘Indeksonline’, se nuk do të votojë versionin aktual është deputeti i Lëvizjes për Bashkim, Raif Qela. Ky i fundit është pjesë e Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës.

Qela thotë se qëndrimi i tij nuk ka ndryshuar sa i përket demarkacionit.

“Nuk kam ndryshuar qëndrim. Vazhdoj të mbetëm kundër. Opsioni më i mirë është demarkacioni të shkojë në arbitrazh”, ka thënë Qela.

Ai poashtu ka folur edhe për komisionin qeveritar i cili ka bërë matjen e territorit.

“Nuk ka kurrfarë rezultati nga ai komision. Matja e territorit nuk bëhet pa u ditë kufiri. Matja e territorit nuk e përcakton ku ka qenë kufiri me herët”, ka shtuar ai

Deputeti i Kuvendit të Kosovës thotë se duhet një klase e re politike në Kosovë. Ky koalicion qeveritar dhe asnjë koalicion i ri, sipas tij, nuk mund të prodhoj diçka ndryshe.

Nga Grupi Parlamentar i PDK-së, votë kundër demarkacionit deri më tani kanë deklaruar, Shaip Muja, Shukri Buja, Nait Hasani dhe Labinote Murtezi- Demi.

Edhe në LDK ka vota më bollëk kundër versionit aktual të demarkacionit.

Menu Title