.
×

Një lajm i mirë dhe një i keq për ArsenalinMenaxheri i Arsenalit, Arsen Wenger, e ka një lajmë tëmirë dhe një të keq për tifozët e Arsenalit.
Arsen Wenger, menaxheri i Arsenalit, ka bërë të ditur se sulmuesi Danny Welbeck është në dyshim për ndeshjen ndaj Southamptonit, e cila do të zhvillohet me 1 janar të viti 2015.

Por, strategu anglez ka edhe një lajmë të mirë. Ai ka konfirmuar se sulmuesi tjetër, Theo Walcott do të jetë i gatshëm për ndeshjen e së enjtes.

“Walcott është gati për të luajtur.”, ka deklaruar Wenger. Walcott nuk ka mundur ta ndihmoj Arsenalin gjatë këtij sezoni pasi pësoi dy lëndime në muajin gusht dhe nëntor.