.
×

Nje dasmë të tillë nuk keni parë ndonjëherë, nusja i shërben kafe burrit e vjehrrës! Dasmat shqiptare njihen për karakteristikat e veçanta që i simbolizon tradita dhe zakoni, shkruan Botapress.info

Një video që po qarkullon shumë në rrjete sociale është ky momenti kur nusja në dasmë i shërben kafe burrit dhe vjehrrës.Në krahina të ndryshme specifikohen edhe me tipare karakteristike për secilin vend./BP/

Ja video nga ky moment i dasmës:

Kliko Ketu