.
×

Një burrë nga turma e festuesve e thirri kryeministrin “Rambo”, përgjigja e Haradinajt është epikeDje sheshi i Prishtinës ishte mbushur me qytetarë që kishin dalë për t’i parë live Bill Clintonin e Medeleine Albrightin. E me këta të dy në parakalimin për nder të 20 vjetorit të hyrjes të trupave të NATO-s ishin natyrisht edhe krerët kosovarë.

Gjatë ecjes nëpër sheshin e Prishtinës, një qytetar të cilit po i kalonte kryeministri Ramush Haradinaj e thirri me zë të lartë atë “Rambo”.

Përgjigja e kryeministrit drejtuar qytetarët që e thirri me këtë nofkë ishte epike dhe spontane.

Shikojeni videon për ta parë përgjigjen.

Gjatë ecjes sot në shesh, një qytetar e thërret kryeministrin Haradinaj "Rambo", ai i përgjigjet!

Publiée par Koha.net sur Mercredi 12 juin 2019