.
×

Shqipëri – Francë 1=1 Mavraj shënon gol (Video)73’ Franca barazon rezultatin me Griezmann

40′ Mërgim Mavraj ka kaluar në epërsi Kombëtaren shqiptare

 

Të dy skuadrat janë në mesin e fushës, dhe për pak çaste pritet të filloj takimi

Mijëra tifozë shqiptarë kanë mbushur stadiumin e Rennesit për ta përkrahur Kombëtaren shqiptare.

Formacionet zyrtare: Francë – Shqipëri

Didier Deschamps dhe Gianni de Biasi kanë publikuar formacionet për ndeshjen e sotme miqësore Francë-Shqipëri

Franca: Lloris, Digne, Yanga Mbiwa, Varane, Jallet, Pogba, Cabaye, Valbuena, Sissoko, Benzema, Lacazette.

Rezervistët: Costil, Mandanda, Gignac, Gonalons, Griezmann, Guilavogui, Kurzawa, Payet, Sagna, Schneiderlin, Zouma.

Shqipëria: Berisha, Hysaj, Agolli, Mavraj, Cana, Lila, Kukeli, Memushaj, Lenjani, Cikalleshi.

Rezervistët: Shehi, Frasheri, Kapllani, Shala, Vila, Ajeti, Salihi, Balaj, Vajushi, Rama, Curri