[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Nis takimi dypalësh mes VV-së dhe LDK-së 

Ka filluar takimi mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës.Takimi po mbahet në hapësirat e Kuvendit të Kosovës.Gjatë këtij takimi pritet të nënshkruhet marrëveshja mes dy partive për bashkëqeverisje.

Kujtojmë se që pas përfundimit të zgjedhjeve, ku fituese doli VV-ja, dy partitë në vazhdimësi janë takuar për të harmonizuar programin bashkëqeverisës.

Menu Title