[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Nis mbledhja e Kryesisë së VetëvendosjesAlbin Kurti ka arritur në selinë e partisë së tij për të marrë pjesë në mbledhjen e Kryesisë, e cila do të mbahet pak orë pas takimit ndërmjet Kurtit dhe Isa Mustafes.Edhe partia e këtij të fundit ka thirrur mbledhje të Kryesisë për në orën 11:00.

Kujtojmë se Kurti e Mustafa që pas certifikimit të rezultatit të zgjedhjeve kanë zhvilluar takime në vazhdimësi për harmonizimin e programit qeverisës.

Në takimet e fundit, nga të dyja palët u bë e ditur se pika për të cilën ata nuk u morën vesh ishte posti i presidentit.Ndërkohë presidenti Hashim Thaçi me kërkesë të partive, siç ka thënë ai, e ka shtyrë seancën konstituive.

Menu Title