.
×

Nexhmedin Spahiu lavdëron Thaçin për takimin me Medvedev 

Publicisti dhe analisti politik Nexhmedin Spahiu konsideron takimin e Hashim Thacit me Dmitri Medvedev si një sukses i madh për shtetin e Kosovës njëherazi edhe për statusin politik të presidentit, shkruan Botapress.info

Sipas Spahiut nuk ka rëndësi ambienti se ku është zhvilluar takimi, e rëndësishme është që ai ka ndodhur.

Ja potimi i tij i plotë në rrjetin social “Facebook”:

Takimi Thaçi – Medvedev sado në margjina të një eventi sado që të jetë kortezi, është një sukses i madh për Kosovën dhe për Thaçin personalisht.