[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Nëna shpërndanë fotografinë e djalit të saj në arkivol, për të treguar se kush e bëri këtë 

Një nënë zemërthyer ka ndarë një fotografi të trupit të djalit të saj në arkivolin e tij, pasi ai u dërgua drejt vetëvrasjes nga ngacmuesit.

Sipas mediave të huaja, bëhet fjalë për Cheryl Hudson e cila së pari ndau foton e djalit të saj Andy Leach në Facebook, por i dha leje mediave që ta rishpërndajnë atë.

Pamja, e cila është më poshtë, mund të shkaktojë shqetësime, por ajo shpreson se do t’i inkurajojë ata që ngacmojnë të tjerët që të mendojnë më me kujdes për efektet e mizorisë së tyre.

Andy, 12 vjeç, u gjet i varur në garazhin e babait të tij në Southaven, Misisipi, të martën e kaluar pas muajsh kërcënimesh nga shokët e klasës që e torturuan atë.

“Ai ishte ngacmuar gjatë shumicës së vitit shkollor”. Andy ishte një klasë e gjashtë në Southaven Middle School.

Ajo tha se kriminelët, të cilët tani janë duke u hetuar nga policia, filluan duke i vënë emra nënçmues atij dhe duke përshkallëzuar sjelljen e tyre.

“Ne biseduam me shkollën disa herë, dhe ata nuk bënin shumë për këtë. Ky nuk është rasti i parë ku ata nuk kanë bërë asgjë”, citohet të ketë thënë ajo.

Menu Title