[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Në QKUK po trajtohen 876 pacientë me Covid-19



Botapress 23 Nëntor –  Ministria e Shëndetësisë ka dhënë statistika të reja sa i përket trajtimit në Qendren Klinike dhe Universitare të Kosovës të pacientëve me COVID-19.

Sipas këtij raporti në QKUK, aktualisht po trajtohen 876 pacientë me koronavirus.MSH bën të ditur se 647 prej tyre janë në oksigjeno-terapi.

Tutje në njoftim thuhet se 599 pacientë të tjerë të konfirmuar me COVID-19, po marrin trajtimin në spitalet nëpër Kosovë.

Menu Title