[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Në iftarin e Thaçit nuk prezent HaradinajPresidenti Hashim Thaci fton iftar, ndërsa i pranishëm nuk është kryeministri Ramush Haradinaj. Disa ditë më parë Kryeministri Ramush Haradinaj kishte shtruar iftar për nder të Bashkësisë Islamme. Aty kishte ftuar edhe Presidentin Hashim Thaçi, i cili pak orë më parë e kishte thumbuar me një status në Facebook. Mirëpo formacioni i njëjtë nuk duket në iftarin që e ka ftuar Presidenti Thaçi.

Ai sot ka ftuar kryesinë e BIK’ut si dhe zëvendëskryeministrin Behgjet Pacolli, ndërsa aty nuk duket as Haradinaj e as të tjerë nga kabineti i tij.

“Iftar i shtruar për nder të Kryesisë së Bashkësisë Islame të Kosovës. Zoti ua pranoftë lutjet dhe agjërimin“, ka shkruar Thaçi në Facebook. Nuk dihet nëse Kryeministri ka marrë ftesë nga Thaci.

Menu Title