[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Në Drenas ka rënë terri – mot i keq dhe shi i rrëmbyeshëm 

Botapress- 7 Korrik

Shi i rrëmbyeshëm po vazhdon që të bjerë në vende të ndryshme në Kosovë. Madje, erërat e forta po shkaktojnë dëme të mëdha materiale.Këso moti po mbizotëron edhe në Komunën e Drenasit.

 

Indeksonline ka siguruar video ku shihet se një shi i rrëmbyeshëm ka kapluar këtë pjesë të vendit.Ndryshe,  në këto kushte atmosferike përveç dëmeve materiale, vështirësojnë jashtëzakonisht shumë edhe qarkullimin e veturave si dhe qytetarëve

 

video

 

 

 

Menu Title