.
×

Ndoshta ju ka ikur: Sterling fitoi një nga penalltitë më skandaloze në histori të L.KNjë nga penalltitë më kontroverse është dhuruar në ndeshjen e Ligës së Kampionëve mes Manchester Cityt dhe Shakhtar Donetsk. Manchester City ka shënuar edhe fitoren e tretë në Ligën e Kampionëve këtë sezon, pas fitores 6:0 ndaj Shakhtar Donetsk, në ndeshjen e fazës grupore.

Kjo fitore me rezultat të thellë ka mbetur në hije të një penalltie të fituar nga anglezët. Ishte anësori Raheem Sterling që është rrëzuar në zonën e mysafirëve pas një goditje që i bëri tokës, duke fituar një nga penalltitë më skandaloze në histori të Ligës së Kampionëve.

Se çfarë ndodhi vërtetë, ju ftojmë ta ndiqni videon e mëposhtme.

VIDEO