.
×

Ndeshje në Pestovë të VushtrrisëNjë aksident komunikacioni ka ndodhur para pak çastesh në rrugën Prishtinë – Mitrovicë. Siç raporton KosoavPress, aksidenti ka ndodhur pranë fshatit Pestovë të Vushtrrisë dhe të përfshira kanë qenë një veturë dhe një automjet kombi-bus.

Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitë policore, ku veç dëmeve materiale, nuk ka të lënduar, ndërsa si pasojë e aksidentit, janë krijuar kolona të gjata në rrugë.