[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Ndërron jetë aktori i “Titanic” (Foto)Paxton ndërroi jetë si rrjedhojë e disa komplikimeve gjatë një ndërhyrjeje kirurgjikale të cilës po i nënshtrohej.

Bill Paxton ka luajtur në disa filma, ku më të famshmit janë , “Titanic” dhe “Twister”, “Terminator”, “Edge of Tomorrow”.

Paxton ka fituar një çmim Emmy me filmin “Hatfields & McCoys”, në vitin 2012 dhe disa çmime të tjera kinematografike./Tch/

Menu Title