[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Ndërron jetë 88 vjeçari në Infektivë nga Covid-19Një pacient 88 vjeçar nga Tirana ka ndërruar jetë sot në Spitalin Infektiv.Referuar Shërbimit Infektiv shkaku i humbjes së jetës ishte si pasojë e arrestit kardiak nga insuficienca kardio-respiratore.

I moshuari ishte bartës i Covid-19, por asimptomatik për sëmundjen.88 vjeçari vuante nga insuficienca renale kronike, stadi i katërt, diabet, hipertension dhe anemi grave./ A2 CNN

Menu Title