[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Ndahet nga jeta zyrtari i LDK-sëPas një sëmundje të rëndë ka vdekur kryetari i Degës së LDK-së në Gracanicë, Imri Ajeti. Kjo është bërë e ditur përmes një njoftimi për media nga zyra e LDK-së.Kreu i kësaj partie, Isa Mustafa ka dërguar telegram ngushëllimi familjes Ajeti.

Njoftimi i plotë:Pas një sëmundje të rëndë ka vdekur kryetari i Degës së LDK-së në Gracanicë, Imri Ajeti.Me rastin e vdekjes së tij, kryetari i LDK-së, Isa Mustafa dërgon këtë telegram ngushëllimi:

“E nderuara familje Ajeti,Me pikëllim të thellë morëm lajmin për vdekjen e familjarit tuaj, veprimtarit të LDK-së dhe mikut tonë, Imri Ajeti.

Imriu ishte shembull i njeriut të mirë me virtyte të larta. Pranoni ngushëllimet e mia dhe të LDK-së për vdekjen e tij.Ngushëllime të gjithë familjarëve, miqve dhe kolegëve.”/Botapress/

Pas një sëmundje të rëndë ka vdekur kryetari i Degës së LDK-së në Graçanicë, Imri Ajeti.Me rastin e vdekjes së tij,…

Publiée par Lidhja Demokratike e Kosovës sur Mercredi 20 novembre 2019

Menu Title