[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

NATO ka një paralajmërim të ashpër për Trump!NATO paralajmëron për “pasoja shkatërruese” nëse Trump kryen një ndërhyrje ushtarake në Korenë e Veriut, por pranon se “SHBA ka të drejtën të mbrojë veten”

Jens Stoltenberg tha se askush nuk dëshiron ndërhyrje ushtarake në Korenë e Veriut.

Sipas Daily Mail, shefi i NATO-s i kërkoi të gjitha shteteve anëtare të ‘nxiten për një zgjidhje të negociuar’.pra të negociojnë në paqe me njëra- tjetrën.

Ai shtoi se beson se SHBA ka të drejtën të mbrojë veten dhe aleatët e saj./360grade

Menu Title