[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Mungojnë deputetët, pauzë në seancën e jashtëzakonshëmBotapress 7 Mars- Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka dhënë pauzë 15 minutëshe, pasi në sallën e Kuvendit nuk janë të pranishëm deputetët.

Kjo seancë e jashtëzakonshme e paralajmëruar për orën 9:00, është thirrur nga kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj për shqyrtimin e dytë të projektligjit për detyrat, përgjegjësitë dhe kompetencat e delegacionit shtetëror të Republikës së Kosovës në procesin e dialogut me Serbinë

Gjithashtu, do të bëhet shqyrtimi i platformës për dialogun mbi marrëveshjen përfundimtare për normalizimin e marrëdhënieve mes Kosovës dhe Serbisë.

Menu Title