[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Muajin e ardhshëm në Kosovë vijnë ekspertët për UjmaninPër rreth 30 ditë në Kosovë do të arrijnë ekspertët amerikanë për liqenin e Ujmanit.
Studimi i fizibilitetit në Liqenin e Ujmanit është vetëm një prej pikave të marrëveshjes së 4 shtatorit, që është arritur mes Kosovës dhe Serbisë në Shtëpinë e Bardhë.
Kryeministri Hoti dhe presidenti serb, Aleksandar Vuçiq kanë nënshkruar marrëveshjen për normalizimin e marrëdhënieve ekonomike më 4 shtator në Shtëpinë e Bardhë, në praninë e presidentit Trump.

Menu Title