.
×

Moti tejet befasues për vikend në KosovëVendi ynë vazhdon të mbetet nën ndikimin e masave të  ajrit me presion të lartë atmosferik. Në këto kushte do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 3-5  gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 19-22 gradë Celsius. Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja me shpejtësi maksimale deri 6m/s.