.
×

Moti sot, temperaturat minimale minus 11 gradë celsius“Nëpër ultësira do të ketë mjegull dhe ngrica në gjithë territorin e vendit. Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -11 deri -9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet -3 deri -2 gradë Celsius.”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.

Po ashtu bëhet e ditur se do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes. Këto do të jenë temperaturat minimale dhe maksimale sipas qyteteve të Kosovës.