[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Moti sot në Kosovë, këto do të jenë temperaturatGjatë ditës së sotme do të mbajë mot me diell dhe me vranësira të cilat vende-vende parashihet të shoqërohen me riga të dobëta shiu, kryesisht në pjesën veriore, qendrore dhe juglindore të vendit.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 11-13 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 27-29 gradë Celsius.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, shtypja atmosferike gradualisht do të shënojë rritje. Do të fryjë erë nga perëndimi dhe verilindja me shpejtësi 1-5m/s.

Menu Title