[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Moti shumë befasues për vikendGjatë dy ditëve të vikendit  parashihet të mbajë mot i ndryshueshëm , me vranësira dhe  intervale me

 

diell. Vranësirat gjatë ditës do të intensifikohen duke krijuar kushte për reshje shiu dhe vende-vende

 

parashihet të ketë edhe zbrazje elektrike, njofton IHMK, transmeton Botapress.info

 

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 6-9 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 15-21 gradë Celsius.

 

Do të fryjë erë nga  jugperëndimi dhe verilindja me shpejtësi deri 9m/s./Botapress,info/

Menu Title